Alternativní léčba Frýdek-Místek

Trápí Vás nějaká nemoc a nedaří se Vám zbavit se jí? Anebo jste jinak zdraví, ale přesto cítíte, že Vám něco chybí, že jste unavení a schází Vám elán? Zajímáte se o alternativní léčebné směry? Čtěte dále.

Pokud Vás něco trápí, například únava, různé hůře specifikovatelné obtíže anebo bolesti a celkově cítíte, že není vše tak jak by mělo být, možná jste zkoušeli hledat pomoc u svého lékaře. Pokud Vám však nepomohl, anebo jím navržená léčba nezabrala, můžete zkusit alternativní léčebné cesty.

Proč alternativní léčba?

Lidé se na alternativní medicínu nejčastěji obracejí právě proto, že moderní západní medicína jim nedokáže pomoci, nebo pomůže jen přechodně po dobu, kdy se berou léky, anebo také z důvodu nepříjemných vedlejších účinků léků. Léky moderní medicíny jsou navíc drahé a k tomu všemu je jasné, že jejich časté a pravidelné užívání nepřináší tělu nic dobrého.

Oproti tomu alternativní medicína často pracuje s metodami, které nejsou nijak finančně náročné, ba naopak je většinou může praktikovat úplně každý a zadarmo. Jde například o různá energetická a dechová cvičení a meditace, anebo o úpravu stravy podle určitých pravidel.

Výjimkou jsou případy, kdy k léčbě využíváte například byliny, které si sice můžete nasbírat sami v naší přírodě, ale pokud se jedná o druhy dovážené například z Asie, Himalájí anebo třeba Jižní Ameriky, pak nezbývá než si je zakoupit. Něco Vás mohou stát také kvalitní kurzy cvičení, přesto i taková investice je častokrát lepší, než užívat drahé léky s vedlejšími účinky.

Jakými metodami pracuje alternativní léčba?

Existují různé druhy alternativní léčby, ale jedno mají zpravidla společné – pohlížejí na člověka jako na celek a k léčbě přistupují komplexně. Zatímco moderní medicína se zajímá pouze o projevy nemoci, které pak léčí, alternativní léčba naopak zjišťuje příčiny nemoci a ty se snaží odstranit, čímž vymizí i projevy choroby.

Léčení může probíhat různými způsoby, to podle toho, jaký typ alternativní léčby si zvolíte. Nejčastěji se volí úprava stravy v závislosti na tom, o jaký tělesný typ člověka se jedná. K tomu se pak mohou připojit i další pomocné metody, jakými jsou například léčba pomocí aromaterapie, pomocí léčivých zvuků, vhodných nerostů, užíváním bylin, masáží anebo například tělesné očisty a to jak zevní, tak i vnitřní aj.

Další oblíbenou metodou jsou meditace anebo energetická cvičení, přičemž se v podstatě jedná o totéž, protože správně prováděné energetické cvičení je meditací v pohybu.

Jaké známe alternativní způsoby léčby?

Mezi nejčastěji užívané alternativní směry patří Ájurvéda (tradiční indická medicína), která se vzhledem ke svému stáří označuje za matku medicíny. Taktéž oblíbená tradiční Čínská medicína vychází z Ájurvédy, kterou Číňané před staletími přejali a přetvořili k obrazu svému. Tradiční medicíny Indie a Číny jsou natolik komplexní, že zahrnují nejen nejčastěji užívanou úpravu stravy, ale i mnohé další metody, kterými jsou již výše zmíněné očista těla, terapie pomocí masáží, různých cviků a další.

Mezi nejoblíbenější energetická cvičení patří meditace, Jóga nebo Tchai-či ale stejně tak léčivá mohou být i správně prováděná bojová umění, jako Kung-Fu a jeho součást Čchi-kung nebo Karate aj.

Specifickou ale velmi účinnou a ozdravnou metodou očisty těla je půst, který člověka také nic nestojí, ba právě naopak umožní uspořit. S půstem se však doporučuje začínat opatrně a v závislosti na tělesném typu. Nejdříve je vhodné začít jen odpoledním půstem. Poté vyzkoušet celodenní půst a v závislosti na tom, jak Vám bude půst vyhovovat, můžete půsty postupně prodlužovat, anebo zůstat u krátkých odpoledních nebo jednodenních půstů.

Na závěr podotkněme, že alternativní metody nemusí sloužit jen jako léčba, ale rovněž jako výborná prevence, protože ta je mnohem příjemnější než léčení. Navíc alternativní způsoby léčby často v člověku probouzejí netušené energie a vitalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4535 (magazinfrydekmistek.cz#28)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat