Homeopatie Frýdek-Místek

Homeopatie je přírodní, velmi účinná a přitom zcela bezpečná celostní l léčebná metoda, která se řadí k alternativní medicíně. Pomáhá léčit, jako prevence před onemocněním a také harmonizovat organizmus.

Homeopatie patří k praktikám alternativní medicíny, ovšem využívá ji i řada klasických lékařů a to u všech lékařských oborů. Dnes ji využívají i veterináři, poněvadž výborně účinkuje i u řady zvířat.

Co je homeopatie?

Homeopatie vychází z přesvědčení, že onemocnění je v podstatě obranná reakce těla. Nesnaží se tedy léčit samotnou nemoc, ale hledá příčiny, proč nemoc vznikla. Homeopatie se zabývá léčením psychických i fyzických problémů.

Homeopatie Frýdek-Místek

Klasická homeopatie přistupuje ke každému pacientovi zcela individuálně. Vychází z toho, že každý je individuální osobnost a tudíž potřebuje i individuální pohled na danou situaci a na daný problém. V praxi to znamená, že i když budou mít dva lidé stejné příznaky onemocnění, tak u každého může zabrat zcela jiná homeopatická léčba. To proto, že stejné příznaky neznamenají stejný původ onemocnění. A zatímco klasická medicína léčí nemoc samotnou, tak homeopatie se snaží léčit důvod vzniku nemoci. Věří totiž, že najde-li původ onemocnění, pak vyléčí i nemoc. Průvodní jevy nemoci tedy nijak nepotlačuje, ale snaží se o léčbu důvodu vzniku onemocnění a nastartování ozdravného a obranného systému těla. Tato jednoduchá metoda dosahuje až překvapivých výsledků. Již proto je dobré ji vyzkoušet. Zvláště u vleklých nemocí, kde klasická medicína příliš nezabírá. Velkou výhodou je, že homeopatii je možné aplikovat spolu s klasickou medicínou. Velmi často se takto dosáhne rychlejšího uzdravení. Má se za to, že klasická medicína potlačí průvodní jevy nemoci, a homeopatie podpoří obranný systém těla a tím nastartuje uzdravování.

Jak pracuje homeopatie?

Homeopatie pracuje na základě velmi zajímavého tvrzení. Uznává princip, že podobné léčí podobné. To v překladu znamená, že pokud něco nemoc vyvolalo, tak to samé ji může i vyléčit. Samozřejmě nejde o úmyslné vyvolávání nemocí a jejich léčení. Podstata je jiná. Ukázalo se, že některé přípravky mohou vyvolat otravu, či nechutenství, nebo zažívací problémy. Pokud jsou však tytéž přípravky upraveny pro homeopatickou léčbu, pak mohou to samé vyléčit. Klasickým příkladem tohoto tvrzení je opaření se horkou vodou a léčba omrzlin. Pokud se opaříte, a dáte opařenou část těla do studené vody, způsobíte si bolest a tělo zareaguje velkými puchýři. Pokud naopak opařenou část budete zahřívat, začne bolest ustupovat a pokožka se bude uklidňovat. Stejné je to u omrzlin. Zahřívání přináší velkou bolest, ale tření sněhem, či studený obklad omrzliny uklidňují.

Jak dlouho trvá léčba homeopatií?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. V některých případech je léčba až překvapivě rychlá a účinná. V jiných je třeba účinné spolupráce pacienta a homeopata a někdy i odborného lékaře a i tak léčba trvá velmi dlouho. Vždy záleží na celkovém stavu člověka a jeho schopnosti uzdravovat se.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4534 (magazinfrydekmistek.cz#25)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat