Panenky Frýdek-Místek

Sháníte panenku pro svou dcerku, vnučku či jinou holčičku? A váháte, jakou zvolit, aby se obdarované líbila? Anebo se zajímáte o realistické panenky, které chcete do své sbírky? A kde je nakoupit?

Panenky jsou jednou z nejstarších hraček, které kdy rodiče pro své děti vyrobili. Jedná se o hračku, kterou znají v nejrůznějších provedeních holčičky po celém světě a to již velmi dlouho – od těch nejprostších hadrových panenek, přes panenky připomínající malé miminko až po moderní panenky, které představují dospělou ženu nebo dívku. Pokud sháníte panenku jako dárek, poradíme Vám, podle čeho vybírat.

Muzeum hraček a panenek

Hned na začátku pro Vás máme tip, jak poznat, které panenky se můžou Vaší holčičce nejvíce líbit – můžete ji s sebou vzít na výlet do muzea hraček, kde uvidí hračky vyráběné především ve 20. století, ale i starší. Díky tomu se jedná o vhodný výlet nejen pro děti, ale i pro jejich dospělý doprovod. Vždyť kdo by si rád nezavzpomínal na svá dětská léta a na hračky, se kterými si jako malý hrával. V muzeu hraček najdete snad všechny druhy hraček od autíček, přes různé figurky až třeba po tradiční stolní hry. Samozřejmě zde uvidíte také panenky a pokud budete pozorní, můžete vysledovat, zda se Vaší holčičce líbí spíše panenky ve tvaru miminka, anebo panenky stylizující se do tvaru dospělé ženy.

Pakliže se do muzea hraček nedostanete, můžete se po panenkách podívat v hračkářství anebo jednoduše na internetu, například na stránkách www.panenkyjakozive.cz.

Panenky pro nejmenší

Vzpomínáte si, jak jste si jako malá hrávala se svou panenkou? Dříve byly velice populární panenky imitující malé miminko, které jste mohla přebalovat, převlékat, krmit anebo třeba i vozívat v kočárku pro panenky. I dnes jsou takovéto panenky dostupné a dokonce toho umí ještě více než dříve – panenky mohou například plakat, smát se, hýbat očima a některé propracovanější modely třeba i roní slzičky apod.

Panenky pro větší holky

Pro větší slečny, které již začaly chodit do školy, se bude asi více hodit panenka ve tvaru dospělé dívky či ženy. Taková panenka má obvykle dlouhé vlasy, které holčičky moc rády česávají a vytvářejí tak panence nejrůznější účesy. Některým panenkám lze vlasy dokonce i barvit anebo zdobit třpytkami apod.

Zda dá Vaše holčička přednost panence miminkovské anebo „dospělé“, však nelze vždy jednoznačně určit podle věku a proto abyste předešli zklamání, je vždy lepší se pokusit nějak vyzvědět, jakou panenku, a zda vůbec, by si přála.

Realistické a sbírkové panenky

Panenky však nemusí být vždy určeny jen malým dětem. Na trhu se nacházejí také realistické panenky, o něž se zajímají i dospělé ženy – takovéto panenky mají jako svého koníčka, anebo si z nich vytvářejí celé sbírky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4538 (magazinfrydekmistek.cz#3)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat