Zahradní architekt Frýdek-Místek

Zahrada se dnes stává ne místem k pěstování zeleniny a ovoce, ale místem relaxačním, reprezentativním, místem, kde rodina tráví společné chvíle. S plánováním takové zahrady pomůže zahradní architekt.

Krása zahrady vyplývá z jejího stylu, A stylů je více a není radno je míchat. Mohou jen na sebe citlivě navazovat. Jak to však udělat, aby byla zahrada opravdu taková, jaká je představa jejích majitelů? Řešením je zahradní architekt.

Zahradní architekt Frýdek-Místek

Práce zahradního architekta je zajímavá a velmi odpovědná. Objednat si u něho můžete projekt klasické rodinné zahrady, ale i zahrady v různých stylech, zahrady k reprezentativním účelům, zahrady obytné, zahrady relaxační, a pak také projekty veřejné zeleně, ať již jde o parky, zahrady, lesíky, krajinnou tvorbu, nebo cokoli, co se zelení a architekturou souvisí. Zahradní architekt na objednávku vypracuje projekt, ale může nabídnout i kompletní služby. Ty často zahrnují práci na klíč. Tedy od vypracování projektu až po samotnou realizaci. Tato varianta bývá většinou nejlepší. Je totiž zárukou, že zahrada bude opravdu taková, jak si ji zadavatel představuje.

Co potřebuje zahradní architekt vědět

Než oslovíte zahradního architekta, měli byste mít jasnou představu o určení své budoucí zahrady a o tom, kdo ji bude využívat a k čemu. Důležité je, zda si zde budou hrát děti, zda máte domácí mazlíčky, zda půjde o zahradu jen pro reprezentativní účely, nebo pohodovou zónu, která bude vlastně prodloužením obývacího pokoje. Jakousi představu byste měli mít i o rostlinách, které se vám líbí. I o tom, zda chcete klasické zeleninové záhony, nebo jen malý koutek s bylinkami a lahůdkovou zeleninou. A v neposlední řadě je důležité zvážit zařízení zahrady. Možností je mnoho. Zahrada může poskytnout posezení s grilováním, hrací koutek pro děti, sportovní vyžití, relaxaci v bazénu či vířivce, nebo může být úžasným přírodním útočištěm, kde bude například koupací jezírko.

Zahradní projekt a vizualizace

Zahradní architekt vypracuje projekt na míru zadavatele. Jeho představení většinou probíhá ne na papíře, ale formou vizualizace či 3D programu. Zde je zadavateli představena zahrada v okamžiku založení a pak vždy po několika letech. Dále je zde ukázáno, jak vzrostlá zahrada bude vypadat v průběhu dne a v průběhu roku. Tedy ráno, v poledne, večer a v noci. A na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Toto představení se ukazuje z důvodu hry stínů a plánování výsadby, ale i osvětlení zahrady a exponovaných míst. Při této ukázce ještě nejde o konečnou podobu projektu. Zde jsou ještě možné úpravy a změny. Teprve po odsouhlasení je projekt dokončen.

Cena zahradního projektu

Ceny zahradních projektů jsou smluvní. Ovlivňuje je rozsah projektu a také potřebné podklady, bez kterých nelze projekt vypracovat. Dále pak složitost vypracování a velikost a styl projektované zahrady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4545 (magazinfrydekmistek.cz#19)


Přidat komentář