Půjčovna aut a přívěsů - Frýdek-Místek

Dokážete si dnes ještě představit život bez auta? Jenže co dělat, když se Váš plechový mazlíček pokazí a Vy potřebujete nutně odjet na služební cestu? Naštěstí jsou tu pro Vás půjčovny aut a přívěsů!

V dnešní hektické době je pro někoho život bez auta doslova peklo. V době, kdy jste auto ještě neměl, jste si možná neuvědomoval jeho přínos. Nyní, když jste jeho hrdým majitelem, cítil byste se bez něj jako bez ruky. Většinou je to tak, že pokud bydlíte v centru města a máte ve svém okolí vše potřebné, auto nepotřebujete. Žijete-li však v odlehlé obci, kterou projíždí autobus maximálně třikrát denně, bez auta se neobejdete. Život bez auta si zajisté neumí představit jak muži, tak ani ženy, zvlášť, když vozí do školy své děti. Zajímavostí je, že pro 90% všech řidičů je auto důležité hlavně pro to, že jim dodává pocit svobody a dělá jim dobře pocit vlastnit auto. Naši rodiče sice chodili více pěšky, brodili se sněhem několik kilometrů s dětmi na rukou a plnými taškami jídla, jenže doba pokročila. Dostupnost automobilů je dnes mnohem snažší, nabídka vozů je velmi pestrá a snažší je také jejich financování.

Potřebujete půjčit auto?

Život se nám může výrazně zkomplikovat na oko obyčejným problémem - pokaženým nebo nabouraným autem. A jelikož potřebujeme ráno odvézt děti do školy a sami sebe do práce, nezbyde nám nic jiného, než si auto půjčit. Půjčit si automobil neznamená v dnešní době vůbec žádný problém. Můžeme se samozřejmě obrátit na někoho z rodiny nebo přátele, ale jistější pomoc najdeme v půjčovně aut. V půjčovně budete mít auto k dispozici prakticky hned, stačí si pouze vybrat. Půjčovnu aut byste si však měli vybrat správně a na její výběr se zaměřit. Měla by být seriózní, poskytovat kompletní servis i poradenství, nabízet reference a i její zaměstnanci by k Vám měli volit profesionální přístup. Půjčovny většinou nabízejí krátkodobý i dlouhodobý pronájem aut, pojištění, slevové programy, výběr příslušenství a mnohdy také nabízejí auta maximálního stáří 5 let. Některé tyto společnosti požadují tzv. garanční záruku. Nezbytné je také doplnění projetého paliva, proplacení případných pokut za dopravní přestupky nebo zaplacení závad na vypůjčeném autě způsobené Vaší vinou.

Na co nezapomenout!

Jakmile půjčené auto vrátíte do servisu, požadujte písemné potvrzení o datu vrácení a stavu auta, případně také potvrzení o stavu nádrže. Všechny tyto doklady si doma pečlivě uložte, může se stát, že je po Vás bude někdy někdo chtít. Doklad požadujte i v případě, že hradíte půjčovné v hotovosti. Nikdy také nepodepisujte účtenku servisu, dokud nejsou vyplněny všechny položky. Co kdyby za Vás později někdo doplnil falešné údaje týkající se např. stavu nádrže?

Půjčíme auto, užitkový vůz i přívěsy

Stěhujete se? Nechce se Vám platit za služby stěhováků, protože jste silný muž a máte spoustu ochotných přátel? Půjčit si můžete i užitkový vůz - dodávku, transita nebo tzv. skříňová auta. Vybrat si můžete kterékoliv auto chcete. Většinou můžete půjčovnu navštívit osobně nebo si sjednat schůzku přes internet. Přes internet si dokonce můžete objednávku napsat online. Poté přijdete na sjednané místo se svými doklady, sepíšete smlouvu o pronájmu vozidla a složíte vratnou kauci! Auto musíte vrátit s plnou nádrží a ve sjednaném termínu. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám navýšení půjčovného. Majitel půjčovny Vám také vrátí kauci.

Co budeme potřebovat?

Aby jste mohli s půjčeným autem odjet,** musíte se prokázat jako zodpovědná osoba**. S autem musíte umět zacházet, zvlášť pokud se jedná o auto s přívěsem. Pokud s autem plánujete odjet mimo hranice ČR, je třeba speciálního povolení. K uzavření smlouvy budete také potřebovat řidičský průkaz sk. B a průkaz totožnosti. Pokud jste podnikatel, musíte navíc doložit živnostenský list a výpis z rejstříku trestů. Co se týče ceníku, informujte se dopředu, kolik za půjčovné zaplatíte. V ceně většinou bývá:

  • povinné ručení a havarijní pojištění
  • pojištění nákladu a přívěsu
  • pojízdné skejty k nákladním vozům
  • neomezené množství najetých kilometrů

Autopůjčovny nalezneme v každém větším městě, také na letištích a u hotelů. Mohou nabízet doplňkové služby jako je např. zapůjčení rádia nebo DVD. Připlatit si můžete klidně i za zapůjčení dětské sedačky, boxu na lyže nebo síťový systém. Pokud jste zvyklí jezdit v autě na benzín, nepůjčujte si auto na naftu. Můžete si tak cestování značně zkomplikovat kvůli případnému tankování nebo syndromu ,,těžké nohy,,. Před usednutím do auta si nechejte ukázat, jak se zapínají světla, ostřikovače, jak se otevírá kufr a řadí zpátečka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4557 (magazinfrydekmistek.cz#33)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat