Relaxační wellness ve Frýdku-Místku

Najděte si čas sami pro sebe a své nejbližší a začněte relaxovat. Nabrat novou sílu do života můžete např. v relaxačních wellness centrech např. ve Frýdku – Místku. A co vyzkoušet?

Wellness centra se stala velkým hitem posledních let. Většina wellness center má klasické vybavení jaké je např. whirlpool bazén, klasický bazén, masáže, sauna atd. kromě tohoto můžete ve wellness centrech najít také tepidárium nebo Kneippův chodník. Také ve Frýdku – Místku najdete velké množství wellness center.

Sauna a její účinky na lidské zdraví

Saunování je založeno na ohřátí celého těla a jeho následném ochlazení. Teploty v sauně se pohybují okolo 90 °C, u infrasauny jsou teploty okolo 50 °C. Sauny dělíme podle typu na finské, parní nebo infrasauny.

Teploty ve finské sauně se pohybují okolo 90°C. Sauna funguje na principu polévání uhlíků vodou, vzduch v místnosti je tak velmi suchý.

V parních saunách je naopak vzduch velice vlhký a teploty se zde pohybují maximálně okolo 50°C. Parní sauna je tak vhodná pro osoby, kterým klasická finská sauna nedělá příliš dobře.

Infrasauny jsou založeny na zahřívání lidského těla pomocí infračervených paprsků, které připomínají sluneční záření. Teploty se zde pohybují okolo 60°C. Především sportovci mají v oblibě infrasauny. Infrasauny mohou pomoci při nachlazení, chřipce, celulitidě, snižování tělesné hmotnosti a u jiných zdravotních problémů.

Pravidelné saunování má preventivní vliv na organismus. Sauna může pomoci ke klidnější činnosti srdce, prohlubuje se dýchání a uvolňují se dýchací cesty, dále se uklidňují podrážděné nervy, sauna pozitivně působí proti migréně a nervozitě. Během saunování dochází k rozšíření kožních pórů a cév.

Co je to tepidárium

Tepidárium najdeme často ve wellness centrech či lázeňských komplexech. Tepidárium je místnost, která funguje na principu sálavého tepla. Teplo zde sálá z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 40°C a při relativní vlhkosti 20%. Tepidárium je určeno pro ty, kterým nevyhovuje příliš vysoká teplota v saunách. Pobyt v tepidariu má preventivní vliv na lidské zdraví, povzbuzuje imunitní systém a nezatěžuje krevní oběh. V místnosti jsou nainstalovaná relaxační světla a hudba. V tepidáriu se také často používá ionizovaný vzduch, který pomáhá léčbě chronických onemocnění dýchacích cest a příznivě působí na celý organismus.

Co je to Kneippův chodník

Kneippův chodník je vodoléčebná procedura objevena Sebastianem Kneippem. Tato léčebná procedura se skládá ze dvou speciálně upravených bazénků s oblázky. Používá se zde střídání teplé a studené vody. V jedné nádrži je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhé voda o teplotě asi 12 °C. Procedura probíhá tak, že pacient prochází bazénkem s teplou vodou asi po dobu jedné minuty a pak pět sekund přechází bazének se studenou vodou. Cyklus se několikrát opakuje. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou, zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4559 (magazinfrydekmistek.cz#41)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat