Zateplování rodinných domů Frýdek-Místek

Náklady na bydlení patří k nejvyšším v rozpočtu domácností. To je také důvod, proč se je každý snaží minimalizovat. Účinným řešením pro rodinné domy je kompletní zateplení. Možností existuje celá řada.

Chcete-li opravdu ušetřit, tak kompletní zateplení rodinného domu je jedinou možností. Pouhé zateplení fasády nikdy nepřinese dostatečný efekt. Je třeba zateplit dům kompletně. To znamená zateplení fasády, stropů a sklepních prostor a výměnu oken a dveří. Jen tak je možné dosáhnout maximálního tepelného komfortu a nízkých nákladů na bydlení.

Únik tepla v procentech

Měření a pozorování zjistila, kolik tepla uniká nezatepleným domem. Nejde napsat jen fasádou. Teplo uniká střechou, stropy, okny i dveřmi. Výborně je to vidět na měření termo kamerou. Měření je však nutné provádět v chladných měsících roku, kdy je nejzřetelněji úniky tepla vidět. Na základě měření je možné zvolit plán a materiály zateplení. Podíváme-li se na únik tepla v procentech, tak to vypadá takto. Podle výpočtů dochází k úniku tepla nejčastěji okny a dveřmi a to 30 až 40 %, obvodovým pláštěm a zdivem 20 až 25 %, střechou 15 až 20 % a podlahami 5 až 10 %. Z toho je jasné, že zateplení fasády domu přinese asi jen čtvrtinové úspory. Proto je dobré vyměnit i okna a dveře, zateplit strop posledního podlaží nebo střešní prostory, a také zateplit podlahy od sklepa.

Zateplování rodinných domů Frýdek-Místek

Celkové zateplení rodinného domu je vhodné svěřit do rukou odborné firmy. Ta zajistí vše od měření, přes plány, materiál, práci, až po konečné předání hotového díla.** Výhoda zateplení** jednou firmou nenese jen výhody odbornosti, ale i to, že více firem znamená možné problémy. Jedna firma odpovídá za celou zakázku a také za ni ručí.

Jak zateplit rodinný dům?

Moderní stavebnictví nabízí mnoho metod i materiálů. Odborné firmy umí pro daný objekt vybrat nejvhodnější způsoby zateplení. Ne pro každý dům se hodí stejné metody. Suchý dům bude mít jiné zateplení, zejména fasády, než dům, který vykazuje vlhkost. Právě u vlhkého domu je možné zateplením fasády vlhkost poněkud snížit. To umí takzvaná odvětrávaná fasáda. Lišit se bude i zateplení rodinného domu na vesnici a ve městě. Jde o klimatické podmínky a pak i o místo, kde dům stojí. Jde-li o historickou zástavbu, pak je nutná spolupráce s památkáři. Zateplením domu je možné i zvětšit jeho prostory. To když místo posledního stropu zateplíte rovnou celou střechu a vytvoříte tak obyvatelné podkroví. Moderní půdní vestavby nabízejí skvělé bydlení i perfektní tepelnou izolaci. Ta se projeví prakticky hned první zimu. Výběr nových oken a dveří je také oříškem. Trh nabízí množství materiálů i provedení. Odborník umí pro daný dům vybrat nejvhodnější. Při výměně oken a dveří je vhodné pamatovat i na kvalitu větrání a ochranu před sluncem, a pohledy zvenčí.

Zateplit, ale ne udusit

Zateplení rodinného domu přináší komfort bydlení i úspornost. Lehce by však vše mohlo sklouznout do nepohodlí a problémů. Špatně zvolené a provedené zateplení může dům zakonzervovat tak, že nebude moci dýchat a bude se dusit, rosit, a tím bude vznikat i plíseň. Těmto jevům je možné se vyhnout právě správným výběrem odborné firmy, která kompletní zateplení provede.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4560 (magazinfrydekmistek.cz#15)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat