Romantická večeře Frýdek-Místek

Chcete pro svou milou anebo milého připravit romantickou večeři? Vlastní píle a iniciativa se cení, ale pokud sami nejste schopni připravit vhodný pokrm, můžete partnera pozvat do kvalitní restaurace.

Kdo v klasické domácnosti vaří jídla pro celou rodinu? Tradicionalistické pojetí říká, že domácí kuchařkou je zpravidla hospodyňka a tedy žena. Přesto když se řekne romantická večeře, paradoxně se má za to, že ji obvykle zařizuje muž ať už vlastními silami, anebo pozváním ženy do restaurace. Přesto pokud Vás předsudky nezajímají a chcete pro svého životního partnera připravit příjemný gurmánský a zároveň romantický a vzrušující zážitek, můžete pro něj připravit romantický večer u dobrého jídla ať jste muž či žena.

Romantická večeře aneb co uvařit?

Když se řekne romantická večeře, obvykle si představíme stůl jen pro dva s vysokými svíčkami a kvalitním vínem nebo sektem, příjemně se linoucí hudbou a k tomu všemu samozřejmě nesmí chybět stylové pokrmy. Co ale uvařit, pokud chcete svůj protějšek potěšit výborným jídlem?

Každému chutná něco jiného, což se týče jak jídla, tak i nápojů, takže univerzální recept na skutečně povedenou romantickou večeři neexistuje. Ideální je vědět, co má Váš protějšek nejraději, anebo jakým jídlům a nápojům obecně dává přednost.

Jestliže chcete partnerovi připravit jídlo dle receptu, který jste nikdy předtím nezkoušeli, vyplatí se připravit si zkušební „várku“ předem, abyste měli jistotu, že toto jídlo zvládnete udělat a že bude skutečně chutné, a to zvláště v případě, že s vařením nemáte mnoho zkušeností.

Poslední záchrannou variantou, pokud se jídlo nepovede anebo když vařit raději ani nezkusíte, může být objednávka jídla domů. Pokrmy jako je pizza apod., ale k romantické večeři příliš nesedí, i když na druhou stranu každá snaha se cení, a zvláště mladí lidé nejsou obvykle tak nároční a kritičtí. A kvalitní víno ve vysokých sklenicích spolu se štíhlými svíčkami a hezkým a čistým stolováním může i takovouto situaci obstojně „zachránit“ – nejdůležitější je přeci jen ta atmosféra romantična.

Romantická večeře v kvalitní stylové restauraci

Ne každý je rozeným kuchařem a tak jestliže nechcete riskovat, že Vašemu partnerovi nebude Vámi připravené menu chutnat, raději si pro Vaši společnou schůzku vyberte návštěvu restaurace. Pro opravdovou romantiku asi nebude nejvhodnější nějaké bistro, provozovna rychlého občerstvení anebo hospoda plná kuřáků a štamgastů. Na výběru restaurace si proto dejte záležet. Rozhodně ale nemusí platit, že ta nejdražší snobská restaurace, kde jsou pokrmy mnohonásobně předraženy, je vždy tou nejlepší.

Pokud již máte s nějakým podnikem dobré zkušenosti z minula, proč jej nevyužít. A pokud ne, poptejte se známých anebo si zkuste restaurace vyhledat na internetu a pak se třeba zajděte i podívat dovnitř, ať můžete zhodnotit interiér, zda je uvnitř čisto, obsluha je dochvilná a příjemná a nehrají nějakou hlasitou a obtěžující hudbu.

Pokud je partner nekuřák, určitě zvolte nekuřáckou restauraci, neboť zakouřený interiér na romantice zásadně nepřidá – ostatně všechny lepší restaurace bývají zpravidla nekuřácké.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4564 (magazinfrydekmistek.cz#39)


Přidat komentář