Taxi Frýdek-Místek

Cestování taxislužbou není sice levné, ale pohodlné a dopraví vás tam, kde je potřeba. Bohužel v Česku je všeobecně známo, že taxislužby často nasazují zvláštní a předražené tarify, takže lidé využívají taxi v nouzových případech.

Pro turisty, zvláště ty zahraniční je běžné, že si zavolají taxi službu, pokud se potřebují v cizím městě někam dopravit, zejména pak z nádraží do hotelu, letiště, anebo v nočních hodinách, kdy je cesta dlouhá a městská hromadná doprava nejezdí.

Cizinci jsou zvyklí na taxi

Cizinci jsou obvykle zvyklí, zejména ti ze západních zemí, že při svých cestách, ať v cizině, nebo i doma si zavolají taxi pro dopravu, jestliže nemohou využít svůj dopravní prostředek. To známe i z amerických filmů, že v newyorských ulicích marně mávají lidé na projíždějící taxi. Jenže u nás je situace jiná. Poměr ceny jízdného taxi a městské hromadné dopravy je dost zásadní a tak se přeprava taxislužby týká obvykle nočních cest, anebo právě cizinců. V západních zemích to až takový rozdíl není a tak raději mnoho z tamějších obyvatel právě volí pohodlnější cestování taxi, než hromadnou dopravou.

U nás taxi nemilé jméno

Protože vychytralí taxikáři dost dobře vědí, že pokud nasedne cizinec do taxi, stěží bude odporovat v konečném zúčtování ceny, takže mnohdy si někteří z nich naúčtují nějaký ten peníz navíc. Bohužel je to nešvar, který praktikují jak samotní taxikáři, tak i taxislužby. Nejednou se tak chtivý reportér pokusil natočit přímý a dokazující akt, jak byl ošizen cestováním taxislužbou, jenže mnohdy se mu to i vymstilo.

Ceny za taxi u nás vysoké, přemrštěné

Přitom obecně i ceny za taxi jsou u nás dost vysoké, i podle ceníkových cen. Jenže holt nepoctiví a ziskuchtiví občané, než se jako taxikáři živí, vidí za touto službou i velkou možnost výdělku, daleko vyšší. Zvláště v tom případě, kdy celý den postávají a posedávají ve voze s nadějí, že co nejdříve budou mít zákazníka.

Změnit chápání lidí

To vneslo i jistou nechuť k využití taxi služby na cestách pro české jedince a raději se spoléhají na mnoho jiných alternativ cestování, než právě taxíkem. Přitom pokud by cesty byly alespoň úměrné a trochu příznivé, jistě by mnoho osob i rádo tuto službu využilo. Za předpokladu, že taxikář bude poctivý a nebude účtovat korunky do své vlastní kapsy navíc.

Když už není jiné možnosti

Je pravdou, že taxislužbu využívají čeští lidé obecně jako poslední záchranu pro dopravu, a to kolikrát raději i jdou pěšky, než by je napadlo taxislužbou cestovat. A jestliže si lidé již zavolají pro taxi, pak se obvykle domluví několik osob společně, a na taxi se složí. V tom případě to pro ně není až takový zásah do rozpočtu jako pro samotné jedince.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4566 (magazinfrydekmistek.cz#11)


Přidat komentář