Běhací pás Frýdek-Místek

Nabídka sportovního náčiní, vybavení a pomůcek je dnes velice široká a na trhu tak najdete i množství různě koncipovaných a vybavených běžeckých pásů s různými vlastnostmi a funkcemi a také v různých hladinách cenových úrovní.

Chcete se začít vážně věnovat pravidelnému běhání? Jenže nechcete běhat venku ať už kvůli smogu, anebo proto, že raději sportujete v soukromí a klidu svého domova? Nebo již běháváte venku a vadí Vám, pokud musíte vynechávat tréninky kvůli nepřízni počasí? Pak si pořiďte běžecký pás a trénujte kdykoliv v pohodlí domova.

Protože výběr kvalitního a funkčního běžeckého pásu není pro nezkušeného zájemce jen tak, poradíme Vám, dle čeho vybírat. Jaké výhody přináší pravidelné běhání na běžeckém pásu a podle čeho se orientovat při jeho výběru? Čtěte dále

Běžecký pás jako skvělý pomocník pro udržování se v kondici

Když se porozhlédnete po nabídce běžeckých pásů, pak zjistíte, že máte na výběr velmi mnoho různých modelů, v nichž není snadné se orientovat. Rozhodně se nedívejte jen na cenu přístrojů, protože nejlevnější výrobek zpravidla nabízí nízkou kvalitu, méně efektivní provoz, méně funkcí a také krátkou životnost.

Podívejme se nyní na nejdůležitější kritéria pro výběr běžeckého pásu ideálního pro Vaše potřeby:

Pohodlný běh zajistí dostatečně široký pás

Běžecké pásy se vyrábějí v různých velikostech, přičemž pásy určené pro domácí využití jsou zpravidla menší a lehčí, díky čemuž v bytě nezabírají mnoho místa, dá se s nimi snáze manipulovat, přemisťovat je a případně také složit a schovat pod postel nebo třeba do skříně.

Pokud však běhání myslíte opravdu vážně, chcete běhat často a pravidelně než jen občas a krátce, pak pro pohodlné běhání zvolte spíše větší a bytelnější stroj s nabídkou více funkcí  – šířka plochy pásu pro pravidelné běhání by nikdy neměla být užší než čtyřicet centimetrů. Vyrábějí se i užší pásy, ale ty jsou určeny především pro trénink rychlé chůze.

Volitelný sklon běžecké plochy umožní zažít efektivnější trénink

Běžecké pásy se stále zdokonalují a hledají řešení, která přinášejí lepší pocity z běhu a zároveň lepší efektivitu tréninku. Velkým plus je proto možnost nastavit různý sklon pásu, díky čemuž se trénink více přiblíží běhu v terénu. Běh v rovině a běh v závislosti na sklonu plochy vždy zatěžuje svaly trochu jinak a proto je možnost nastavení sklonu pásu výraznou výhodou. Trénink může být totiž pokaždé jinak zaměřený.

Sklon lze nastavovat mechanicky, ale praktičtější a rychlejší je model s elektronickým nastavováním, který umožňuje měnit nastavení bez přerušení tréninku.

Vyspělý běžecký pás sleduje efektivitu tréninku

Při běhání na pásu máte na stojanu před sebou počítač s displejem a tlačítky. Čím vyspělejší počítač, tím více možností nastavování, monitorování, vyhodnocování a porovnávání tréninku běžecký pás přináší. Tyto funkce učiní z monotónního pohybu efektivní a zároveň zábavný trénink. Sledovat můžete například srdeční tep, spálení kalorií, uběhnutou vzdálenost, profil (sklon) trati a porovnávat své výkony s předchozími.

Nejvyspělejší přístroje dokáží dokonce přizpůsobovat tréninky hodnotám momentálně naměřeného srdečního tepu běžce, anebo umožnit on-line připojení na internet a závodit tak s jinými běžci na pásu, kteří mohou být nejen ve stejné místnosti, ale i kdekoliv po celém světě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4571 (magazinfrydekmistek.cz#32)


Přidat komentář