Kde běhat ve Frýdku-Místku?

Jste z Frýdku-Místku a rozhodli jste se začít běhat? Pokud hledáte vhodné místo k pravidelnému běhání, položte si nejdříve otázku, zda Vám více vyhovuje zpevněný povrch, anebo raději běháte po trávě či lesních cestách.

Kdo pravidelně běhá, ten ví, že čím tvrdší povrch, tím lépe a rychleji se dá běžet. Proto mnoho běžců vyhledává asfaltové chodníky, anebo běhají dokonce po okrajích silnic. Avšak lékaři i trenéři upozorňují, že častý běh po asfaltu velmi zatěžuje klouby a proto by měl být spíše výjimkou například při měření času (protože výkon na tvrdém povrchu bude lepší než na měkkém). I přesto dává stále mnoho běžců přednost asfaltu, protože pak mají pocit, že běh je svižnější. Pakliže Vám ale nejde o co nejlepší čas a chcete si běhání především užívat a zároveň i dělat něco pro své zdraví, na asfaltové chodníky a silnice zapomeňte – dejte přednost přírodě a hliněnému nebo travnatému povrchu, kde budete navíc určitě běhat na lepším vzduchu než ve městě anebo podél silnice.

Jak si najít místo na běhání

Aby jste nemuseli pokaždé kvůli běhání chodit nebo dokonce jezdit někam daleko, je ideální najít si místo co nejblíže svého bydliště. Nejlepší je, pokud můžete začít běžet hned od svého domu, takže pravděpodobně nějakou část trasy po chodníku poběžíte, ale nebude to celá cesta. A pokud chcete, můžete už od domu běžet po trávě, což je například na sídlištích bez problému možné.

Kde běhat ve Frýdku-Místku?

Protože Frýdkem-Místkem protéká řeka Ostravice, přímo se nabízí běhat podél jejich břehů, které jsou téměř na území celého města nezastavěné a pokryté zelení parkového typu. Na obou březích byly vybudovány cyklistické stezky, takže běžet se dá po nich, anebo podél řeky po trávě. Stezky jsou asfaltové, takže je na výběru každého běžce, zda dá přednost rychlosti a pohodlí, anebo raději zvolí variantu příznivější ke kloubům, čili nezpevněný travnatý břeh.

A kdo rád běhává opravdu daleko, ten se může podél řeky na levém břehu vydat severním směrem na Paskov (zde je ale nutné počítat, že mezi Frýdkem a Lískovcem je místy břeh neprostupný a je třeba tím pádem běžet po asfaltce podél řeky zastavěnou částí města, za Lískovcem už je zase levý břeh travnatý nebo lesnatý a vede zde lesní cesta), anebo na opačnou stranu na jih ve směru na Beskydy, kde zatím cyklistická stezka nebyla vybudována a jsou zde na obou březích pouze vyšlapané pěšiny.

Pakliže bydlíte spíše při okrajích města a nevadí Vám kopečky, pak na západním okraji se lesní a kopcovité terény nacházejí okolo vrchu Štandl, okolo přehrady Olešné je zase rovinka a vede zde asfaltová cyklistická stezka, anebo v Místeckém lese, kde je dostatek rovinatých lesních cest.

I při východním okraji města je spoustu možností – nabízejí se nezpevněné pěšiny podél řeky Morávky anebo množství rovinatých lesních cest ve Frýdeckém lese na okraji Frýdku a Panských Nových dvorů. A když se Vám nikam dál nechce, koneckonců běhat se dá i na sídlištích, pokud není zbytí. Příjemný běh!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4570 (magazinfrydekmistek.cz#31)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat