Posilovací lavice – Frýdek-Místek

Chcete se věnovat posilování? Jste zvyklí chodit do posilovny, anebo cvičit pouze doma s činkami či s vahou vlastního těla, a nyní chcete Váš trénink obohatit o další účinné cviky? Pak může být kvalitní posilovací lavice ideálním řešením.

Některé posilovací lavice jsou zaměřeny na břišní svaly, jiné především na posilování hrudníku. Lze si ale pořídit i multifunkční posilovací lavici, která, je-li skutečně kvalitní, zastane mnoho jiných strojů z posilovny.

Posilovací lavice na posilování břišního svalstva

Břišní svaly se dají posilovat několika způsoby a v mnoha pozicích s pomocí lavice, ale i s využitím hmotnosti vlastního těla. Nejběžnějším způsobem posilování břicha jsou známé lehy-sedy na zemi. Pokud si chcete tento způsob posilování zpříjemnit a rovněž využít další funkce, využijte právě posilovací lavici – ta je polstrovaná, takže nehrozí otlaky jako na tvrdé zemi. Navíc můžete využít zaklesnutí nohou díky taktéž polstrovaném držáku na nohy.

Hlavní výhodou lavice je ale možnost posilovat břicho ve větším rozsahu než jak je tomu na zemi a to díky vyklenutí lavice, anebo využitím negativního úhlu, kdy v pozici dole je hlava níže než pánev. Na lavici lze břišní svaly posilovat dokonce i inverzně, kdy na lavici leží jen spodní polovina těla a to zadkem nahoru, zatímco horní polovinu těla zdviháte od spodní pozice, kdy je trup kolmo k zemi až do horní pozice, kdy je  trup výše než vodorovně k zemi.

Pokud chcete pocítit změnu, pak dalším velmi účinným způsobem posilování břišních svalů je zdvihání nohou ve visu na hrazdě.

Při posilování břišních svalů nezapomínejte na hluboké břišní svaly, tzv. HSS (hluboký stabilizační systém), díky čemuž se vyhnete zraněním a vaše břicho dostane ten správný tvar bez nehezkého vyboulení směrem ven.

Lavice na posilování prsních svalů

Sháníte lavici na posilování hrudníku? Cvičení na těchto lavicích posiluje především prsní svaly, ale vliv má i na svaly ramen, horní části zad a také paží. Při nákupu posilovací lavice na prsní svaly se nevyplatí šetřit, pokud nechcete být ochuzeni o důležité, pro kvalitní trénink nezbytné funkce.

Kvalitní a funkční lavice na prsní svaly musí vždy mít stojan na činku a být plynule polohovatelná a to i do záporné polohy, čili takové, kdy hlava je níže než pánev.

Pokud se dá opěrka zad zvednout až do téměř kolmé polohy, lze lavici využít také pro provádění tlaků na ramenní svaly v sedě s oporou zad.

Multifunkční posilovací lavice zastane více strojů najednou

Pokud máte chuť do posilovacího stroje investovat větší částku, zvolte multifunkční posilovací lavici, která nabídne hned několik možností cvičení, díky čemuž zastane funkci více strojů najednou.

Na kvalitním stroji můžete cvičit benchpress nebo posilovat prsa s jednoručkami, posilovat nohy předkopáváním nebo zakopáváním, izolovaně posilovat bicepsy, posilovat záda a ramena díky kladkostroji anebo posilovat břicho jako na klasické lavici na břišní svaly. Propracovanější modely nabídnou i vodící tyče, které zabraňují pádu činky v případě, že Vám dojde síla a činí tak cvičení stabilnějším a bezpečnějším.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4568 (magazinfrydekmistek.cz#29)


Přidat komentář