Dřevostavby Frýdek-Místek

Dřevostavby patří ke stavbám, které nabízejí příjemné a zdravé bydlení. K dalším výhodám pak patří energetická nenáročnost, výborné tepelně izolační vlastnosti a rychlost samotné výstavby, která může splnit sen každého stavebníka.

Dřevostavba ve své moderní podobě nabízí velmi příjemné a komfortní bydlení. To je také zřejmě důvodem, že se každý rok podle statistik výstavba dřevostaveb zvyšuje. Moderní dřevostavby nabízí vysoký komfort bydlení, zajímavé možnosti, a jsou vhodné i pro alergiky. I to je často důvod, který rozhodne právě pro stavbu dřevostavby.

Jak se žije v dřevostavbě?

Dřevěné materiály mají specifické vlastnosti, které zajišťují výhody bydlení v dřevostavbách. Přirozeně regulují vlhkost interiéru, což zajišťuje příjemné klima. Mají vyšší teplotu vnitřních stěn, jsou tedy velmi příjemné na dotek. Výborně izolují hluk mezi jednotlivými místnostmi, ale i zvenčí. Celkově je v dřevostavbě klima, které zaručuje vhodné podmínky pro alergiky. A jednou z jistě zajímavých výhod je možnost změny dispozičního řešení v již postavené dřevostavbě. Jde o možnost posunutí příček, či jejich změny, což může být velmi přínosné v době, kdy děti dospívají a mění se tím potřeby rodiny.

Jakou dřevostavbu?

Dřevostavba nabízí několik možností. Pro všechny však platí, že nejkrásnější dřevostavba je ta, která je na míru a přání budoucích majitelů. Proto se vyplatí najít si profesionální firmu, která se zabývá výstavbou dřevostaveb. Zde nabízí komplexní služby, které zajišťují vše od plánů, přes výstavbu až po kolaudaci. Výhodou je, že takto pořízená dřevostavba splňuje veškerá technologická kritéria i všechna přání majitelů. Přitom samotná výstavba čítá jen pár měsíců. V podstatě od zadání zakázky je možné bydlet již za pouhé tři měsíce.

Konstrukce dřevostaveb Frýdek-Místek

Dřevostavby umožňují téměř neomezené architektonické možnosti. Omezením je pouze to, pokud si zvolíte typovou dřevostavbu. Individuální výstavba nabízí jednoduchý i složitý architektonický styl. Dřevostavba se staví na základní desce, která musí mít odborně provedenou hydroizolaci. Může jít o stavbu z prefabrikátů, které se montují podle projektu, nebo může jít o individuální postupnou výstavbu všech konstrukcí. Prefabrikáty jsou již předem připraveny a to včetně izolací a rozvodů. Prakticky jde o stavebnici. Individuální výstavba probíhá tak, že se staví od konstrukce skeletu, který se postupně zatepluje a dokončuje podle plánů. Rozdíl je především v rychlosti výstavby. Individuální výstavba probíhá pomaleji.

Odolnost dřevostaveb Frýdek-Místek

Kdo by předpokládal, že dřevostavba má jen krátkou životnost, ten se mýlí. I dřevostavba přežije několik generací. Navíc je ošetřena přípravky, které jsou nejen vysoce kvalitní a nezávadné, většinou nesou označení ekologické, a celková stavba je realizována jako nízkoenergetická, což ji zaručuje velmi nízké náklady za příjemného komfortu bydlení.

Výhody dřevostaveb Frýdek-Místek

Kromě rychlosti výstavby, zdravého klima, tepelného komfortu, nabízí dřevostavba i více místa, než kdyby se jednalo o zděný dům. To proto, že obvodové stěny jsou při stejné tepelné izolaci tenčí. Uvádí se, že u dřevostavby získáte na 100 m2 obytné plochy až o 8 m2 plochy navíc. Další výhodou je rychlost vytopení v zimních měsících. Ač stěny neakumulují teplo, tak celá dřevostavba je vyhřátá rychleji, než dům zděný. Moderní technologie pak minimalizují energickou náročnost dřevostaveb. Ideální je, pokud se v dřevostavbě využívá alternativních způsobů vytápění, které jsou oproti klasickým stejně i více účinné, ovšem za minimálních ročních nákladů na provoz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4572 (magazinfrydekmistek.cz#6)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat