Elektronická cigareta Frýdek-Místek

Elektronická cigareta je možným způsobem, jak pomalu, ale jistě přestat kouřit. Je i možností, jak kouřit v přítomnosti nekuřáka, aniž by ho to obtěžovalo. A je i variantou bezpečnějšího kouření cigaret.

Kouřit začínají lidé ve stále nižším věku. Závislost na cigaretách je velmi silná. A to i přes to, že vědí, jaké nebezpečné látky běžné cigarety obsahují. Mimo nikotin se v klasické cigaretě nachází asi čtyři tisíce chemických látek, dalších sedm set aditiv, a asi sto druhů karcinogenních látek. Z velmi nebezpečných látek je to například formaldehyd, dehet, oxid uhelnatý, mutabeny, alergeny, toxiny. Tedy látky, které velmi účinně otravují tělo a tím připravují cestu pro vznik vážných nemocí. Včetně rakoviny, ale nejen jí.

Elektronická cigareta Frýdek-Místek

Pro každého, kdo chce přestat kouřit, chce být zdravější, ale kouření nad ním vyhrává na celé čáře, může být řešením** elektronická cigareta**. Elektronická cigareta je plnohodnotnou náhražkou cigarety klasické. Neobsahuje přídavné škodlivé látky, ale jen čistý nikotin, který může být doplněný o různé příchutě. Elektronická cigareta funguje na jiném principu než klasická, a proto nevzniká žádný popel, ani žádné nedopalky. Výhodou je i to, že elektronická cigareta nevyřazuje kuřáka mimo společnost. Je možné kouřit ji i vedle nekuřáka, aniž by ho nějakým způsobem obtěžoval kouř z cigarety. Ten ostatně není ani cítit.

Jak funguje elektronická cigareta?

V podstatě stejně jako cigareta klasická, jen má méně škodlivin a není nutné mít po ruce zapalovač, nebo sirky. Elektronická cigareta funguje tak, že kuřák nasaje vzduch, tím dojde k aktivaci atomizéru zahřátím, ten následně přemění kapalnou náplň v patroně na plynnou. Tu kuřák vdechuje a kouř vyfukuje ven jako u klasické cigarety.

Z čeho se skládá elektronická cigareta?

Elektronická cigareta se skládá z led diody, baterie, atomizéru a náplně či cartrige. Baterii je nutné pravidelně dobíjet, aby udržovala elektronickou cigaretu funkční. Baterie napájí atomizér a diodu, která je na špičce cigarety a při každém potáhnutí se plynule červeně rozsvítí a dodává tím efekt zapálené cigarety. Atomizér řídí mikroprocesor a při potáhnutí vytváří páru z tekutiny, kterou dodává náplň. Kouření je stejné jako při kouření běžné cigarety. Náplně elektronické cigarety se po vypotřebování mění za nové. Některé je však možné znovu doplnit tekutinou, takzvaným e-liquidem. Náplně mohou mít klasickou cigaretovou chuť, nebo i chuť různého ovoce.

Elektronická cigareta a její cena

Cena kvalitní elektronické cigarety není nijak nízká. V porovnání s klasickou cigaretou a při pohledu do budoucna, je však mnohem levnější, než klasické cigarety. Úspora vychází i z toho, že klasickou cigaretu musíte buď vykouřit celou, nebo ji část vyhodíte. Elektronická cigareta je vždy připravená ke kouření, ale není třeba ji vykouřit celou. Je možné si z ní jen párkrát potáhnout a pak ji uschovat pro další použití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4579 (magazinfrydekmistek.cz#9)


Přidat komentář