Ozvučení a osvětlení koncertů Frýdek-Místek

Pořádat dobrou akci není mnohdy jednoduché. Ač všechno může být luxusní, nekvallitní ozvučení může nadělat více škody, než užitku. Proto je potřeba o kvalitní ozvučení a osvětlení popřemýšlet a věnovat mu pozornost.

Základem dobré zábavy při velkých společenských událostech je nejen hudba, ale právě i kvalitní ozvučení a osvětlení. Nemůže být snad nic horšího, pokud zaplatíte za drahé vstupné na koncert světové celebrity a namísto perfektního zážitku zvuk vypadává, osvětlení není úměrné efektu hudby a celé to tak nějak nesedí, z čehož jste jako účastník nejen nespokojen, ale i otráven.

Ozvučení jako základ dobré zábavy

Proto je sebevíc nutné, pokud probíhá koncert, ale i jakákoli veřejná společenská akce, kde je základem hudba, aby nejen vystupující interpret, nebo v uvozovkách pouze dýdžej, který hudbu pouští, aby vše bylo dokonale ozvučeno. Všichni jsme snad alespoň jednou zažili, jak je nepříjemné, pokud při ladění hudby na začátku akce nějaký tón vypadne, nebo postihne zapojenou aparaturu vysoce tóninové písknutí, pak jak moc jde o nepříjemnou kulisu. Při koncertě nebo akci, jestliže něco podobného nastane, pak všichni nezávazně na sobě krabatí čela a mnohdy i dávají najevo nesouhlas.

Opravdoví profesionálové

Kdo chce skutečně dobrý zážitek při pořádání takových akcí, musí počítat s tím, že šetřit na ozvučení a spolu s tím i osvětlení se rozhodně nevyplácí. I když si to většina z nás u kvalitně provedeného zvuku neuvědomuje – právě dostatečně kvalitní ozvučení je základem dobré atmosféry, a tudíž i perfektní zábavy. Pořadatelé společenských akcí chtějí být jistě úspěšní a tudíž si sami raději zvolí, i když možná dražší ozvučení a osvětlení, ale právě to, co nadělá skvělou atmosféru. Každý chce, aby se k němu hosté vraceli a rádi se zabavili právě u něj. To je o důvod víc, investovat do ozvučení a osvětlení a pronajmout si na tuto činnost opravdu jen ty dobré a skutečné profesionály.

Světlo jako pánem večera

A podobně, jak je na tom špatná akce se špatným zvukem, pak je velice nedobrá akce v tu chvíli, kdy světla je moc, nebo zase málo, je špatně nastavené a způsobuje agresi, napětí, či tlumí smysly natolik, že zcela odpadá proti kontextu samotné akce. I špatné světlo je zabiják dobré nálady a muže dost ovlivnit to, zda se lidé budou dobře bavit, budou se vracet, anebo velice neradi ještě podobnou akci navštíví.

Jaká je cena za kvalitní ozvučení a osvětlení?

Nelze samozřejmě úplně a jasně odpovědět na to, jaká cena je ucházející. Vždy záleží na pořádané akci, zda je spíše pro uzavřenou společnost, nebo se jedná o neopakovatelný megakoncert. Také na tom, zda je potřeba osvětlit a ozvučit venkovní, či naopak vnitřní prostory. Cena je individuální, spíše je potřeba se podívat na recenze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4580 (magazinfrydekmistek.cz#42)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat