Měření zraku Frýdek-Místek

Bolest hlavy, únava, horší vidění, to nemusí být začátek onemocnění, ale může jít o zhoršující se zrak. Pokud máte podezření, pak navštivte optometristu, který vám zrak změří a případně doporučí vhodnou korekci.

Měření zraku by mělo patřit mezi pravidelné prohlídky, jako je třeba návštěva zubaře či gynekologie. Zvláště od čtyřicátého roku věku. To proto, že od tohoto věku se začíná zrak zhoršovat a oči postihuje takzvaná vetchozrakost. Nejde však o nemoc. Vetchozrakost vzniká únavou oka a řeší se korekcí, tedy brýlemi.

Kde vám změří zrak?

Změřit zrak je možné u očního lékaře nebo u optometristy.** Optometrista** je zdravotnický pracovník, který má specializaci na vyšetření zraku měřením, na aplikaci kontaktních čoček a doporučení vhodné korekční pomůcky, tedy brýlí. Je vlastně mezistupněm mezi očním optikem, který doporučuje a zhotovuje optické pomůcky podle předpisu, a očním lékařem, který léčí oční a zrakové nemoci a také měří zrak a předepisuje brýle. Optometrista má vysokoškolský titul z oboru Optika a optometrie na lékařské nebo přírodovědecké fakultě.

Kdy jít k očnímu lékaři a kdy k optometristovi?

U dětí do patnácti let jednoznačně platí, že měření i vyšetření zraku patří do rukou očního lékaře. To proto, že oko dítěte se vyvíjí a oční lékař dokáže podchytit i zcela malé vady zraku. Oko dospělého člověka je již vyvinuté. Proto pokud se cítí zdráv, pak postačí každé dva roky návštěva optometristy. Ten zrak změří, a pokud je to třeba, doporučí vhodnou korekční pomůcku. V případě, že má podezření na onemocnění, či na oční vadu, která patří do rukou očního lékaře, pak klienta ihned odesílá na prohlídku k očnímu lékaři.

Měření zraku Frýdek-Místek

Změřit zrak si můžete nechat v oční optice. Optometrista tam má svou ordinaci. Je to výhodné hned z několika důvodů. Ušetříte čas, a vše vyřídíte naráz. Vyšetření i korekční pomůcku. Samotné měření zraku trvá asi třicet minut. Pokud se rozhodnete pro kontaktní čočky, pak měření zraku trvá o něco déle. Hned, jak měření skončí, můžete přejít a objednat si vhodné brýle. Zde se vám bude již věnovat optik. Doporučí vám nejen vhodná skla, ale i obroučky. Optometristu můžete najít i na poliklinice, v nemocnici a na očním oddělení.

Měření zraku a oční vady

Měřením zraku se zjišťují čtyři základní korekční vady. Ty ovlivňují ostrost vidění každého člověka prakticky od narození až po stáří. Výskyt očních korekčních vad se stále zvyšuje. Mnohem častěji se dnes vyskytují již u dětí a navíc se mohou i kombinovat. Ostrost zraku je možné upravit některými moderními přístroji. Ne však vždy. Ve většině případů je jediným řešením korekce brýlemi nebo kontaktními čočkami. Pro ostré vidění je důležitý správný výběr korekce a tedy i kvalita měření zraku. Proto je důležité měření zraku opakovat v pravidelných intervalech. Ideálně každé dva roky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4581 (magazinfrydekmistek.cz#26)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat